מספר רישיון ההיתר מהמשרד לאיכות הסביבה 821

סוגי הדברות

המבנה הגאוגרפי והדמוגרפי של מדינת ישראל בשילוב האקלים ותרבות הצריכה של הישראלי הממוצע הביאו לכך שמזיקים רבים חיים בקרבנו. קיימות תקופות (עונות בשנה) בהן יש ריבוי גבוה יותר של מזיקים מול תקופות שפחות. הביטוי מזיקים אינו שם רשמי/ ביולוגי המתאר משפחת חיות מסוימת אלא ביטוי גנרי לכל אותם חיות המזיקות לנו לנהל את שגרת חיינו ופוגעות בנוחיות שלנו: מכרסמים, זבובים, פרעושים, נמלים, מקקים, טרמיטים, יונים, עש ועוד.

כמו בכל דבר בטבע, כשיש איום יש מי שאמור לטפל באיום, וגם בישראל, התפתח לאורך העשורים האחרונים תחום הדברה וריסוס, תחום שכיום נמצא תחת פיקוח ובקרה של המשרד להגנת הסביבה ( המשרד לאיכות הסביבה בשמו הקודם).

אלו סוגי הדברה יש?

בעבר היה נהוג לעשות שימוש בהדברה שמכילה חומרים כימיים, רעילים ביותר. כיום שיטות ההדברה מתבצעות באמצעות חומרים טבעיים- ירוקים. עם התקדמות הטכנולוגיה פותחו שיטות הדברה חדשניות שאינן מזיקות לסביבה. ההדברה המסורתית הכילה חומרים רעילים שהסבו הרבה נזק לבעלי חיים, בני אדם ולסביבה. בהדברה המודרנית ניתן למצוא חומרים שמתפרקים מהר יותר, בכמויות רעל מזעריות שלא מהוות חשש וסכנה לבני האדם, לחיות ולסביבה.

הדברה ביולוגית והדברה ירוקה 

שיטת ההדברה הביולוגית היא שיטה מתוחכמת ויעילה, היא תתאים ללקוחות פרטיים ולשימוש בענף החקלאות. באמצעות שיטה זו דואגים להצמיד למזיקים מגוון של אויבים שדואגים להכחדתם. על כל פנים, מדובר בשיטת  הדברה שדורשת אך ורק ניסיון, והכשרה ייחודית, של מדביר מקצועי שימצא את המענה הטוב ביותר עבור הבעיה.

גם הדברה ירוקה נחשבת לשיטה חדשנית, יחסית,  זו הדברה שדומה במהות שלה להדברה הכימית אולם החומרים שהיא מכילה הינם טבעיים, אינם רעילים ולא פוגעים ומזהמים את הסביבה או מסכנים כל ייצור חי. ההדברה הירוקה מכילה ברובה תמציות של פרח החרצית.

מחפשים הדברה מקצועית? רוצים לבצע ריסוס יעיל באמצעות חברת הדברה? אצל גדעון שומר הדברה ירוקה, תמצאו הדברה ירוקה נטולת ריח שהיא בטיחותית לכל שאר הסובבים. החברה מתמקצעת במגוון שיטות חדשניות וידידותיות ותשמח לייעץ לכם ולהעניק את שירותיה. ניתן להתקשר
ל 050-5242352

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן